Co je aromaterapie

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který systematicky používá rostlinné látky známé jako esenciální oleje k ovlivnění nálady a kognitivních funkcí či k ošetření a prevenci nemocí. Zatímco obecná medicína cílí na specifické symptomy nebo nemoci, aromaterapie je určena k léčbě osoby jako celku a pomáhá přirozené schopnosti těla vyrovnávat, regulovat, léčit a udržovat tak sebe sama.

Esenciální oleje jsou čistě přírodní produkty, které tělo absorbuje buď vmasírováním do kůže nebo jednoduše inhalováním jejich vůní. Aroma posílá signál přímo do limbického systému v mozku, kde je cetrum emocí, paměti a sexuálního vzrušení. Proto mají esenciálni oleje tak silný efekt na naši náladu a celkový stav mysli. Jemná aplikace těchto kouzelných aroma začne pracovat na regulaci, vyrovnávání, léčbě a udržování Vaší celé bytosti v souladu s přírodou, a ne proti ní. Tyto aromatické molekuly následně vstoupí do krevního oběhu, kde rozšiřují svoje blahodárné léčivé účinky.

Jakmile jsou esenciální oleje absorbovány do těla, pomáhají ničit bakterie a viry, ale také stimulují imunitní systém těla a tím zvyšují odolnost proti dalším útokům. Některé oleje zvyšují cirkulaci a efektivně pomáhají eliminovat toxiny, jiné podporují růst nových buněk a zvyšují přirozenou obranyschopnost těla. Jednotlivé esenciální oleje mají svůj specifický charakter a aroma, liší se svými osobitými vlastnostmi i účinky. Umění aromaterapeuta spočívá ve schopnosti upravit kombinaci jednotlivých olejů pro specifické potřeby každého individuálního pacienta.

 

aromatherapy