Co je aromaterapie

Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který systematicky používá rostlinné látky známé jako esenciální oleje k ovlivnění nálady a kognitivních funkcí či k ošetření a prevenci nemocí. Zatímco obecná medicína cílí na specifické symptomy nebo nemoci, aromaterapie je určena k léčbě osoby jako celku a pomáhá přirozené schopnosti těla vyrovnávat, regulovat, léčit a udržovat tak sebe sama.

Esenciální oleje jsou čistě přírodní produkty, které tělo absorbuje buď vmasírováním do kůže nebo jednoduše inhalováním jejich vůní. Aroma posílá signál přímo do limbického systému v mozku, kde je cetrum emocí, paměti a sexuálního vzrušení. Proto mají esenciálni oleje tak silný efekt na naši náladu a celkový stav mysli. Jemná aplikace těchto kouzelných aroma začne pracovat na regulaci, vyrovnávání, léčbě a udržování Vaší celé bytosti v souladu s přírodou, a ne proti ní. Tyto aromatické molekuly následně vstoupí do krevního oběhu, kde rozšiřují svoje blahodárné léčivé účinky.

Jakmile jsou esenciální oleje absorbovány do těla, pomáhají ničit bakterie a viry, ale také stimulují imunitní systém těla a tím zvyšují odolnost proti dalším útokům. Některé oleje zvyšují cirkulaci a efektivně pomáhají eliminovat toxiny, jiné podporují růst nových buněk a zvyšují přirozenou obranyschopnost těla. Jednotlivé esenciální oleje mají svůj specifický charakter a aroma, liší se svými osobitými vlastnostmi i účinky. Umění aromaterapeuta spočívá ve schopnosti upravit kombinaci jednotlivých olejů pro specifické potřeby každého individuálního pacienta.

 

aromatherapy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení